Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Kluczowy proces montażu akumulatora zasilającego
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Kluczowy proces montażu akumulatora zasilającego

2023-07-05

Najświeższe informacje o firmie Kluczowy proces montażu akumulatora zasilającego

Jako ważny element pojazdów elektrycznych, akumulatory mają bardzo wysokie wymagania dotyczące temperatury, bezpieczeństwa i wydajności.Dlatego montaż akumulatorów zasilających stał się również przedmiotem zainteresowania montażu pojazdów elektrycznych.

 

Kluczowy proces montażu akumulatora zasilającego:

 

System zasilania bateryjnego jest złożonym systemem, na który składa się system zarządzania baterią BMS, wiele modułów bateryjnych i obudów.Wśród nich zestaw baterii składa się z wielu modułów, a każdy moduł składa się z wielu ogniw baterii połączonych szeregowo i równolegle.

 

Montaż pakietu zasilania polega głównie na ułożeniu i zamocowaniu wielu modułów oraz sprawdzeniu skrzynki przyłączeniowej.Podczas procesu montażu wiele stacji zaangażowanych jest w bezpieczne połączenia, a te procesy montażu są bezpośrednio związane z bezpieczeństwem pojazdu i osób w nim przebywających.

 

Kluczowy proces montażu zestawu baterii zasilających jest następujący:

 

1.Zespół złącza wysokiego i niskiego napięcia:

 

Na akumulatorze i BMS znajduje się wiele złączy wysokiego i niskiego napięcia.Cechy montażowe tych interfejsów obejmują:

> Części zabezpieczające muszą zbierać dane zwrotne i muszą być używane narzędzia czujnikowe;

> Podczas dokręcania jest to zwykle narzędzie ręczne i narzędzie ręczne.Najlepiej użyć narzędzia typu pistolet, aby łatwo chwycić i dokręcić;

> Zakres momentu obrotowego nie jest szeroki, dlatego najlepiej wybrać narzędzie kompaktowe.

najnowsze wiadomości o firmie Kluczowy proces montażu akumulatora zasilającego  0

 

2.Montaż wiązki przewodów wysokiego napięcia

W zestawie akumulatorów znajdują się całkowicie dodatnie i całkowicie ujemne wiązki przewodów wysokiego napięcia, które należy podłączyć i zmontować.Kiedy moduł jest naładowany, napięcie podłączone do tej części wynosi nawet setki woltów.Zwykle uziemienie stanowiska pracy będzie izolowane, co jest stanowiskiem ochrony przed wysokim napięciem.

Ponadto w zespole wymagana jest również obróbka izolacji.Obróbka izolacji tej części stanowiska pracy wpływa nie tylko na bezpieczeństwo akumulatora, ale również na bezpieczeństwo operatora.

 

3.Podłączenie i instalacja wysokiego napięciaautobusbar

Szyna wysokiego napięcia służy do połączenia przewodów między modułami.Prąd jest duży i intensywnie wykorzystywany, a montaż skomplikowany.Jako kluczowa konstrukcja przewodzenia akumulatora, bardzo ważne jest również bezpieczeństwo montażu.Zaniedbanie montażu może spowodować zwarcie akumulatora.

 

4.ModulaIinstalacja

Zestaw baterii składa się z wielu modułów baterii.Montaż modułów baterii wymaga umiarkowanej szczelności, a każdy element konstrukcyjny ma wystarczającą wytrzymałość, aby zapobiec deformacji lub uszkodzeniu na skutek działania sił zewnętrznych wewnątrz baterii.

Moduł baterii składa się z wielu ogniw zasilających połączonych szeregowo i równolegle.Montaż modułu akumulatorowego wymaga zamocowania modułu akumulatorowego w aluminiowej skrzynce.Ogólnie rzecz biorąc, długie śruby są używane do przechodzenia przez moduł i mocowania go do nakrętki w dolnej części pudełka.Aby zaoszczędzić miejsce, niektóre pakiety akumulatorów przyjmują formę modułów dwuwarstwowych, a do mocowania modułu górnego będą dostępne wsporniki montażowe.

 

najnowsze wiadomości o firmie Kluczowy proces montażu akumulatora zasilającego  1

 

5.Instalacja pokrywy

Aby sprostać potrzebom lekkości i zwiększonej wydajności, akumulatory zwykle wykorzystują aluminiowe obudowy.Dziesiątki śrub są używane do połączenia i montażu górnej pokrywy i dolnej skrzynki aluminiowej obudowy akumulatora.Liczba śrub jest duża, a rozkład jest regularny, a kierunek dokręcania jest pionowy w dół.Podczas montażu należy je dokręcać sekwencyjnie, aby zapewnić równomierne rozłożenie naprężeń dokręcania górnej pokrywy.

najnowsze wiadomości o firmie Kluczowy proces montażu akumulatora zasilającego  2

 

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.