Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Jaka jest różnica między akumulatorem kwasowo-ołowiowym a akumulatorem litowym?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Jaka jest różnica między akumulatorem kwasowo-ołowiowym a akumulatorem litowym?

2021-04-28

Najświeższe informacje o firmie Jaka jest różnica między akumulatorem kwasowo-ołowiowym a akumulatorem litowym?

Jaka jest różnica między akumulatorem kwasowo-ołowiowym a akumulatorem litowym?

 

Obecnie na rynku dostępne są akumulatory kwasowo-ołowiowe i akumulatory litowe.Jaka jest różnica między akumulatorami kwasowo-ołowiowymi a akumulatorami litowymi?

 

① Pod względem ceny, ze względu na lepszą funkcję rozpraszania ciepła i funkcję wytrzymałościową baterii litowej, proces produkcji od pakowania do uszczelnienia jest również bardzo rygorystyczny;Dlatego koszt produkcji jest znacznie wyższy niż w przypadku akumulatora kwasowo-ołowiowego.

 

② Głównym składnikiem elektrody dodatniej jest dwutlenek ołowiu, a głównym składnikiem elektrody ujemnej jest ołów;Podczas ładowania akumulatora głównym składnikiem elektrod dodatnich i ujemnych jest siarczan ołowiu.

najnowsze wiadomości o firmie Jaka jest różnica między akumulatorem kwasowo-ołowiowym a akumulatorem litowym?  0

                      (Schemat struktury akumulatora kwasowo-ołowiowego)

 

W stanie roboczym baterii litowej głównym składnikiem elektrody dodatniej jest dwutlenek manganu, a głównym składnikiem elektrody ujemnej jest lit metaliczny lub jego syntetyczny metal, który wykorzystuje niewodny roztwór elektrolitu;W stanie naładowania tlenek metalu ze stopu litu jest zwykle używany jako materiał na katodę, grafit jest używany jako materiał na anodę, a niewodny elektrolit jest używany jako akumulator.

najnowsze wiadomości o firmie Jaka jest różnica między akumulatorem kwasowo-ołowiowym a akumulatorem litowym?  1

Schemat struktury baterii litowej)

 

③ Efekt pamięci jest inny.Po pewnym czasie bateria przechodzi w stan uśpienia, a jej pojemność jest niższa niż normalna wartość;Akumulator kwasowo-ołowiowy będzie miał efekt pamięci, więc do jego aktywacji i przywrócenia normalnej pojemności potrzebne są specjalne metody i sprzęt;Bateria litowa ma swoją własną charakterystykę, bez efektu pamięci.Wystarczy 3-5 normalnych cykli rozładowania, aby aktywować baterię i przywrócić jej normalną pojemność.

 

④ Żywotność akumulatorów kwasowo-ołowiowych wynosi zwykle tylko dwa lata, a liczba pełnych cykli rozładowania ładowania jest generalnie mniejsza niż 300. Żywotność baterii litowej wynosi od czterech do pięciu lat.Jest trwały i można go w pełni naładować i rozładować ponad 500 razy.

 

⑤ Wysiłki na rzecz ochrony środowiska są różne.Zgodnie z polityką ochrony środowiska, aby chronić środowisko i ograniczać zanieczyszczenia, dochodzi do zanieczyszczenia spowodowanego niewłaściwym przetwarzaniem przy produkcji, użytkowaniu i recyklingu akumulatorów ołowiowych.Jednak baterie litowe są stosunkowo przyjazne dla środowiska ze względu na doskonałe opakowanie i szczelność.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.