Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Zrozumienie pakietu systemu magazynowania energii z baterią litową
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Zrozumienie pakietu systemu magazynowania energii z baterią litową

2023-06-01

Najświeższe informacje o firmie Zrozumienie pakietu systemu magazynowania energii z baterią litową

Wraz ze sformułowaniem i promocją strategicznego celu Chin, jakim jest „szczyt węglowy, neutralność węglowa”, udział czystej energii, takiej jak fotowoltaika, energia wiatrowa i energia z systemów magazynowania energii, zostanie znacznie zwiększony, co przyniosło ogromną przestrzeń rozwojową dla magazynowania energii rynek.

 

Główną drogą techniczną w elektrochemicznym magazynowaniu energii jest magazynowanie energii w akumulatorach litowo-jonowych, a technologia akumulatorów litowo-jonowych PACK jest ważną częścią umiejętności branżowych.Poniżej przedstawiamy podstawową wiedzę na temat baterii PACK z CTS.

 

1. Definicja

Lithium ion battery PACK to proces produkcji akumulatorów litowo-jonowych, co oznacza pakowanie, pakowanie i montaż.Odnosi się do szeregowego łączenia wielu grup ogniw akumulatorów litowo-jonowych, biorąc pod uwagę wytrzymałość mechaniczną systemu, zarządzanie temperaturą, dopasowanie BMS i inne kwestie.Jego ważne technologie znajdują odzwierciedlenie w ogólnym projekcie konstrukcyjnym, kontroli procesu spawania i przetwarzania, poziomie ochrony i aktywnym systemie zarządzania ciepłem.Jeśli dwie baterie są połączone szeregowo lub równolegle, aby utworzyć określony kształt zgodnie z wymaganiami klienta, nazywa się to PAKIETEM.

 

2. Skład zestawu baterii

Pakiet akumulatorów składa się z kilku ważnych elementów, w tym pojedynczych modułów akumulatorów, układów elektrycznych, systemów zarządzania temperaturą, szaf i BMS.

▶ Moduł akumulatorowy: Jeśli zestaw akumulatorowy porównamy do ludzkiego ciała, to moduł jest „sercem” odpowiedzialnym za magazynowanie i uwalnianie energii elektrycznej.

▶ BMS: System zarządzania akumulatorami można postrzegać jako „mózg” akumulatorów.Odpowiada głównie za pomiar parametrów takich jak napięcie, prąd i temperatura akumulatora oraz funkcje równoważenia.Dane mogą być przesyłane do MES.

▶ Układ elektryczny: składający się głównie z łączących taśm miedzianych, wiązek przewodów wysokiego napięcia, wiązek przewodów niskiego napięcia i elektrycznych urządzeń zabezpieczających.Wiązka wysokiego napięcia może być postrzegana jako „tętnica” PAKIETU akumulatorów, przesyłająca w sposób ciągły moc akumulatora do odbiornika końcowego, a wiązka niskiego napięcia może być postrzegana jako „sieć neuronowa” PAKIETU akumulatorów, przesyłająca sygnał wykrywania i sygnał sterujący w czasie rzeczywistym.

▶ System zarządzania termicznego: Istnieją dwie główne metody systemu zarządzania termicznego: chłodzenie powietrzem i chłodzenie cieczą, a chłodzenie cieczą można podzielić na chłodzenie cieczą z zimną płytą i chłodzenie cieczą zanurzeniową.System zarządzania ciepłem jest odpowiednikiem instalacji klimatyzatora dla zestawu akumulatorów.Akumulator wytwarza ciepło w trybie rozładowania.Aby zapewnić działanie akumulatora w rozsądnej temperaturze otoczenia i wydłużyć jego żywotność, różnica temperatur w systemie musi wynosić ≤ 5 ℃.

▶ Pudełko: składające się głównie z pudełka, pokrywy pudełka, metalowego wspornika, panelu i śrub mocujących, może być uważane za „szkielet” PAKIETU akumulatorów, pełniąc rolę podpory, odporności na wstrząsy mechaniczne, wibracje mechaniczne i ochronę środowiska.

 

najnowsze wiadomości o firmie Zrozumienie pakietu systemu magazynowania energii z baterią litową  0

najnowsze wiadomości o firmie Zrozumienie pakietu systemu magazynowania energii z baterią litową  1   

Moduł akumulatorowy CTS 48V 5kwh lifepo4

 

 

3. Charakterystyka pakietu akumulatorów

▶ Zestawy baterii litowych PACK wymagają dużej spójności pod względem pojemności baterii, rezystancji wewnętrznej, napięcia, krzywej rozładowania i żywotności.

▶ Żywotność baterii PACK jest krótsza niż pojedynczej baterii.

▶ Używany w ograniczonych warunkach (w tym ładowanie, prąd rozładowania, metoda ładowania, temperatura itp.)

▶ Po utworzeniu akumulatora litowego napięcie i pojemność akumulatora znacznie wzrosły i należy go chronić poprzez monitorowanie równowagi ładowania, temperatury, napięcia i przetężenia.

▶ Akumulator musi spełniać wymagania projektowe dotyczące napięcia i pojemności.

 

4. Metoda PACK

▶ Układ szeregowo-równoległy: Moduł akumulatora składa się z pojedynczych ogniw połączonych szeregowo.Połączenie równoległe zwiększa pojemność, napięcie pozostaje niezmienione, a po połączeniu szeregowym napięcie podwaja się, pojemność pozostaje niezmieniona.Na przykład, jeśli 16 ogniw o napięciu 3,2 V jest połączonych szeregowo, jest to 51,2 V, co nazywa się zwiększaniem szeregowym.Na przykład, jeśli dwa ogniwa o pojemności 50Ah zostaną połączone równolegle, powstanie 100Ah, co nazywa się rozszerzeniem równoległym.

▶ Wymagania dotyczące baterii: Wybierz odpowiednie ogniwa baterii zgodnie z własnymi wymaganiami projektowymi.Typy i modele akumulatorów połączonych równolegle i szeregowo powinny być spójne, a różnice w pojemności, rezystancji wewnętrznej i wartościach napięcia nie powinny przekraczać 2%.

▶ Proces PACK: Akumulator można PAKOWAĆ na dwa sposoby.Jednym z nich jest spawanie laserowe, ultradźwiękowe lub pulsacyjne.Jest to powszechna metoda spawania, której zaletą jest dobra niezawodność, ale nie jest łatwa do zastąpienia.Drugi to kontakt z elastycznymi blachami, co ma tę zaletę, że nie wymaga spawania i łatwej wymiany baterii.Wadą jest to, że może to prowadzić do słabego kontaktu.Biorąc pod uwagę wydajność produkcji, wydajność i rezystancję wewnętrzną punktu połączenia, spawanie laserowe jest obecnie preferowanym wyborem dla wielu producentów akumulatorów.

 

 

5.Jak rozumieć parametry techniczne baterii PACK

 

Rzeczy parametry znaki
Metoda łączona 1P16S  
Pojemność znamionowa 100 Ah  
Napięcie znamionowe 51,2 V  
całkowita energia 5,12 kWh  
Szybkość rozładowania 1C  
waga 45 ± 0,5 kg  

 

▶ Metoda łączona: 1P16S

Interpretacja: S reprezentuje komórki szeregowe, P reprezentuje komórki równoległe, a 1P51.2S reprezentuje 16 serii i 1 komórkę równoległą.Po połączeniu szeregowym napięcie podwaja się, a napięcie znamionowe wynosi 3,2 * 16 = 51,2 V.

 

▶ Pojemność znamionowa: 100 Ah

Interpretacja: Pojemność znamionowa akumulatora odnosi się do zdolności akumulatora do ciągłej pracy przez długi czas w znamionowych warunkach pracy.Pojemność znamionowa C akumulatora, w amperogodzinach (Ah), jest iloczynem prądu rozładowania w amperach (A) i czasu rozładowania w godzinach (h).Tak więc 100Ah oznacza rozładowanie przy maksymalnym natężeniu prądu 0,5C, które może trwać 2 godziny.

 

▶ Energia znamionowa: 5,12 kWh

Interpretacja: Energia znamionowa (Wh) = pojemność nominalna

(Ah) * napięcie znamionowe (V), więc całkowita energia, jaką może uwolnić akumulator, jest związana zarówno z pojemnością, jak i napięciem.

 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące baterii litowej do przechowywania energii, skontaktuj się z nami, dziękuję

 

 

 

 

 

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.