Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Jak bezpiecznie korzystać z akumulatorów do motocykli elektrycznych?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Jak bezpiecznie korzystać z akumulatorów do motocykli elektrycznych?

2023-08-10

Najświeższe informacje o firmie Jak bezpiecznie korzystać z akumulatorów do motocykli elektrycznych?

 

Jak wiemy, temperatura ładowania baterii litowej wynosi 0 ℃ ~ 45 ℃, a temperatura rozładowania baterii litowej wynosi -20 ℃ ~ 60 ℃.Baterie litowe nie mają efektu pamięci, mogą być używane z ładowaniem, ale należy zauważyć, że baterii litowych nie można nadmiernie rozładowywać, nadmierne rozładowanie spowoduje bardzo dużą utratę pojemności.Pojedynczy bezpieczny zakres napięcia roboczego akumulatora litowego NMC wynosi 2,75 ~ 4,2 V, pojedynczy bezpieczny zakres napięcia roboczego akumulatora LiFePO4 wynosi 2,5 ~ 3,65 V, niższy lub wyższy niż ten zakres napięcia jonów litu w akumulatorze staje się bardzo niestabilny, a nawet powoduje wypadki.Aby mieć pewność, że akumulator znajduje się w bezpiecznym zakresie, a więc potrzebujesz specjalnej ładowarki, nie mieszaj do jego ładowania ładowarki kwasowo-ołowiowej.

 

Gdy bateria litowa nie jest używana przez dłuższy czas, należy ją ładować i rozładowywać raz na sześć miesięcy, aby przywrócić jej pierwotną wydajność.Baterie litowe należy przed użyciem sprawdzić, czy spełniają wymagania obciążenia, w przypadku niespełnienia wymagań obciążenia lub wysokiego prądu (powyżej 1C) spowoduje to uszkodzenie baterii lub skrócenie żywotności baterii. bateria.Baterie litowe unikają częstego używania w środowiskach o wysokiej lub niskiej temperaturze.Najlepiej w temperaturze pokojowej, temperatura będzie miała duży wpływ na charakterystykę baterii litowej.

 

Jak bezpiecznie korzystać z baterii litowej?
Tanie baterie litowe dostępne na rynku są w większości składane z zdemontowanych i niespełniających norm ogniw baterii, ryzyko bezpieczeństwa jest ogromne.Te niespełniające norm ogniwa są łączone z niespełniającymi norm BMS, co jest głównym powodem problemów z bezpieczeństwem baterii litowych.

 

Jak prawidłowo korzystać z baterii litowej?
1, użycie ładowarki baterii litowej dopasowanej do akumulatora.
2, nie używaj akumulatora litowego w nielegalnych modyfikacjach pojazdów elektrycznych o dużej mocy.
3, nie pozwól, aby bateria litowa była długotrwale narażona na działanie wysokich temperatur (≥ 65 ℃).
4, w samochodzie elektrycznym tuż po jeździe ze względu na wysoką temperaturę akumulatora, przed ładowaniem należy pozwolić mu naturalnie ostygnąć przez około pół godziny.
5, bateria litowa może być używana w zakresie od 20% do 90% SOC, aby znacznie wydłużyć żywotność baterii litowej.
6, bateria litowa w temperaturze zimowej jest niższa niż temperatura 15 ℃, zakres samochodów elektrycznych ma pewien stopień skurczu jest zjawiskiem normalnym.Gdy temperatura powróci do około 25 ℃, zasięg samochodu elektrycznego wraca do normy.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.