Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Jak poradzić sobie z niespójnością baterii litowych
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Jak poradzić sobie z niespójnością baterii litowych

2023-09-22

Najświeższe informacje o firmie Jak poradzić sobie z niespójnością baterii litowych

Niespójność w wydajności ogniw baterii powstaje w trakcie procesu produkcji i pogłębia się w trakcie użytkowania.Stopień dyspersji parametrów między poszczególnymi komórkami wzrasta wraz z pogłębianiem się starzenia się.

 

Obecnie inżynierowie biorą pod uwagę głównie trzy aspekty, gdy mają do czynienia z niespójnościami w poszczególnych ogniwach akumulatorów.i funkcji równoważenia zapewnianej przez system zarządzania baterią w przypadku niewielkiej niezgodności.

 

1) Sortowanie

 

Teoretycznie nie należy używać razem różnych partii ogniw akumulatorowych.Nawet komórki z tej samej partii muszą zostać poddane badaniu, a komórki o stosunkowo skoncentrowanych parametrach powinny być umieszczone w jednym zestawie baterii i w tym samym zestawie baterii..

 

Celem sortowania jest wybór komórek o podobnych parametrach.

 

Sort statyczny obejmuje wybór parametrów charakterystycznych, takich jak napięcie otwartego obwodu, opór wewnętrzny i pojemność ogniw, wybór parametrów docelowych,wprowadzenie algorytmów statystycznych, określając kryteria przesiewowe i wreszcie dzieląc komórki tej samej partii na kilka grup.

 

Badanie dynamiczne odnosi się do badania charakterystyki komórek akumulatorowych podczas procesu ładowania i rozładowywania.Niektórzy wybierają proces ładowania stałym prądem i stałym napięciem, niektórzy wybierają proces ładowania i rozładowania impulsowego, a niektórzy porównują związek między własnymi krzywymi ładowania i rozładowania.

 

Połączenie sortowania dynamicznego i statycznego pozwala na wstępną grupową analizę statyczną, na której podstawie przeprowadza się analizę dynamiczną.W rezultacie dzieli się więcej grup i wyższa dokładność przesiewowa, ale koszty również wzrosną odpowiednio.

 

W związku z tym, że produkcja akumulatorów litowych jest na dużą skalę, producenci mogą dokonać bardziej precyzyjnego sortowania i uzyskać baterie o większej wydajności.Jeśli produkcja jest zbyt mała i jest zbyt wiele grup, partię nie można wyposażyć w zestaw baterii, a nawet najlepszą metodę nie można zastosować.

najnowsze wiadomości o firmie Jak poradzić sobie z niespójnością baterii litowych  0

 

2) Zarządzanie cieplne

 

W odpowiedzi na problem niespójności wewnętrznego oporu i wytwarzania ciepła w ogniwach baterii.Dodanie systemu zarządzania cieplnym może regulować różnicę temperatury całego akumulatora, aby utrzymać go w niewielkim zakresieKomórki wytwarzające więcej ciepła nadal mają wyższy wzrost temperatury, ale nie zwiększą różnicy z innymi komórkami i nie będzie znaczącej różnicy w poziomie degradacji.

 

3) Równowaga

 

Niespójność w poszczególnych ogniwach powoduje, że napięcia końcowe niektórych ogniw zawsze przekraczają napięcia innych ogniw i najpierw osiągają próg sterowania,powodujące zmniejszenie ogólnej zdolności systemuAby rozwiązać ten problem, system zarządzania baterią BMS zaprojektował funkcję równoważenia.

 

Z pewnością jeden z ogniw baterii osiągnie najpierw napięcie końcowe, podczas gdy napięcie pozostałych komórek baterii znacznie opóźnia się.lub podłącza rezystor do uwalniania części energii elektrycznej z wysokonapięciowej komórki akumulatorowejW ten sposób usunięto stan odcięcia ładowania, proces ładowania jest wznowiony, a akumulator jest ładowany z większą ilością energii elektrycznej.

 

Do tej pory niespójność ogniw akumulatorów pozostaje ważnym obszarem badań w branży.W przypadku wystąpienia niespójności w celu zakłócenia sytuacji znacznie zmniejszy się pojemność akumulatora.

najnowsze wiadomości o firmie Jak poradzić sobie z niespójnością baterii litowych  1

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.