Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Jak ładować akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe? Właściwy sposób korzystania z akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Jak ładować akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe? Właściwy sposób korzystania z akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych

2022-12-30

Najświeższe informacje o firmie Jak ładować akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe? Właściwy sposób korzystania z akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych

Jak ładować akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe?

Właściwy sposób korzystania z akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych

 

Pełna nazwa baterii Lifepo4 to bateria litowo-żelazowo-fosforanowa.Ponieważ jego wydajność jest szczególnie odpowiednia do zasilania, do nazwy dodano słowo „moc”, a mianowicie akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy.

 

Obecnie główny rynek akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych jest wykorzystywany odpowiednio na rynku autobusów elektrycznych i rynku elektrycznych samochodów osobowych.Poszerzone zostały również zagadnienia związane z ładowaniem fosforanu litowo-żelazowego.

 

Na przykład, czy akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe można ładować codziennie, czy akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy ładuje się w dowolnym momencie i tak dalej.

najnowsze wiadomości o firmie Jak ładować akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe? Właściwy sposób korzystania z akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych  0

 

Przyjrzyjmy się zatem prawidłowej metodzie ładowania akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych dzisiaj.

 

W połączeniu z zasadą działania zestawu baterii litowych, prawidłowa metoda użytkowania obejmuje głównie trzy aspekty:ładowania, rozładowania i konserwacji.

 

1.Prawidłowa metoda ładowania akumulatorów litowych

 

Po pierwsze, zasada płytkiego ładowania i płytkiego rozładowania

 

Po drugie, pełne naładowanie może zapobiec przeładowaniu.W przypadku akumulatorów litowo-jonowych w przemyśle ładowanie jest stosunkowo powolne, gdy w przeszłości używano akumulatorów.Jedno ładowanie może zająć 8-12 godzin, podczas gdy akumulatory litowe mogą osiągnąć szybkie ładowanie.Jednorazowe pełne naładowanie baterii litowej o takiej samej pojemności jak bateria zajmuje tylko około 4 godzin, dlatego należy zachować ostrożność podczas ładowania i nie ładować baterii litowej zgodnie z czasem ładowania baterii.

 

W końcu najlepiej nie używać dwóch rzeczy naraz.

Mówiąc laikiem, nie pozwól, aby bateria litowa działała podczas ładowania.Główny powód, dla którego nie można tego zrobić, jest również bardzo prosty.Takie podejście skróci żywotność zestawu baterii litowych.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jak ładować akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe? Właściwy sposób korzystania z akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych  1

 

 

Niewłaściwe użycie doprowadzi do osłabienia baterii, co wpłynie na żywotność baterii.Należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 

1. Parking długoterminowy w niskiej temperaturze.

Nowe akumulatory do pojazdów energetycznych, które są obecnie dostępne na rynku, dzielą się głównie na dwa rodzaje: trójskładnikowe akumulatory litowe i akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe.zjawisko tłumienia.

 

2. Często ładuj przy niskim poziomie naładowania baterii.

Ponieważ akumulatory litowo-jonowe nie mają efektu pamięci akumulatora, pojazdy elektryczne są jak nasze smartfony, które można ładować podczas użytkowania i starać się nie tracić energii podczas ładowania.

 

 

3. Mocno wciśnij pedał przyspieszenia i hamuj w sytuacji awaryjnej.

Ponieważ pojazdy elektryczne mają cechę charakterystyczną, czyli doskonałe przyspieszenie, niektórzy właściciele samochodów lubią mocno naciskać pedał gazu, co prowadzi do hamowania awaryjnego.

Ale musi być jasne, że duży prąd gwałtownie zwiększy rezystancję wewnętrzną akumulatora, a częsta jazda w ten sposób może nawet uszkodzić akumulator.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.