Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Liczba instalacji akumulatorów zasilających w Chinach zajmuje pierwsze miejsce na świecie
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Liczba instalacji akumulatorów zasilających w Chinach zajmuje pierwsze miejsce na świecie

2023-05-17

Najświeższe informacje o firmie Liczba instalacji akumulatorów zasilających w Chinach zajmuje pierwsze miejsce na świecie

Według danych opublikowanych niedawno przez South Korean SNE Research, w pierwszym kwartale 2023 r. CATL (300750) zajął pierwsze miejsce z udziałem w światowym rynku akumulatorów zasilających na poziomie 35%, a BYD (002594) zajął drugie miejsce z udziałem w rynku światowym na poziomie 16,2%. , a chińscy producenci baterii mieli ponad 50% udziału w światowym rynku baterii zasilających.

Eksperci branżowi twierdzą, że sprzedaż nowych pojazdów energetycznych osiągnęła najniższy poziom w pierwszym kwartale, ale w drugim kwartale, wraz ze spadkiem cen surowców i odbiciem popytu, oczekuje się, że akumulatory wejdą w szczyt sezonu.

 

Udział w rynku utrzymaćwzrastający

 

 

Według danych SNE Research, w pierwszym kwartale tego roku łączna liczba nowo zarejestrowanych instalacji baterii pojazdów elektrycznych na świecie wzrosła o 38,6% rok do roku, do 133 GWh.Według danych opublikowanych przez China Automobile Association, od stycznia do marca skumulowana moc zainstalowana baterii zasilających w Chinach wyniosła 65,9 GWh, co oznacza wzrost rok do roku o 28,4%.

 

W pierwszym kwartale CATL zajął pierwsze miejsce pod względem światowego wolumenu instalacji baterii zasilających z udziałem w światowym rynku na poziomie 35%;BYD zajmuje drugie miejsce z udziałem w światowym rynku na poziomie 16,2%.Z danych wynika, że ​​w pierwszym kwartale br. wolumen ładowania CATL i BYD wzrósł odpowiednio o 35,9% i 115,5% rok do roku, osiągając 46,6 GWh i 21,5 GWh.

 

W ostatnich latach udział w światowym rynku chińskich firm produkujących akumulatory stale rósł, podczas gdy udział w światowym rynku południowokoreańskich gigantów akumulatorów LG, SK i Samsung SDI jako uznanego producenta akumulatorów wykazywał ogólny trend spadkowy.

W 2022 r. LG New Energy, SK i Samsung SDI łącznie odpowiadały za 23,7% światowego rynku akumulatorów do pojazdów elektrycznych, co oznacza spadek o 6,5 punktu procentowego w porównaniu z 2021 r. Z drugiej strony, jako największy producent akumulatorów w Chinach, CATL osiągnął udział w rynku światowym na poziomie 37% w 2022 r., co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe z 33% w 2021 r. Wraz z sześcioma innymi czołowymi chińskimi producentami akumulatorów, jego udział w rynku światowym osiągnął 60,4%, co oznacza znaczny wzrost z 48,2% w 2021 r. .

 

CITIC Securities Research Report wskazał, że patrząc w przyszłość do 2023 roku, producenci akumulatorów pozostają optymistami co do wzrostu przychodów i marży zysku, a także są optymistami co do wzrostu światowego rynku akumulatorów i siły napędowej ulg podatkowych na marże zysku.Na niedawno zorganizowanej konferencji China Automotive Power Battery Industry Innovation Alliance wspomniano, że do 2023 r. zapotrzebowanie na instalację akumulatorów w Chinach osiągnie 409,9 GWh, co oznacza wzrost o 39,3% rok do roku.

 

SNE Research przewiduje, że do 2035 roku globalna sprzedaż pojazdów elektrycznych wyniesie około 80 milionów sztuk, a wskaźnik penetracji ma wynieść około 90%.Zapotrzebowanie na akumulatory wtórne do pojazdów elektrycznych również wzrośnie z 687 GWh w 2023 r. do 5,3 TWh w 2035 r.

najnowsze wiadomości o firmie Liczba instalacji akumulatorów zasilających w Chinach zajmuje pierwsze miejsce na świecie  0

 

Silny popyt na rynku

 

Wraz z szybkim rozwojem chińskiego przemysłu nowych pojazdów energetycznych wskaźnik penetracji rynku rośnie, co przyniosło duży popyt na przedsiębiorstwa produkujące akumulatory.Nasz CTS założony w 2011 roku, który jest producentem specjalizującym się w badaniach i rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisie akumulatorów, koncentrując się na kompleksowych, niestandardowych produktach z bateriami litowymi, takich jak akumulatory do pojazdów elektrycznych, akumulatory do motocykli elektrycznych, akumulator OEM itp...

 

Dzięki dwudziestoosobowemu zespołowi badawczo-rozwojowemu, który ma bogate doświadczenie, CTS koncentruje się na dostosowywaniu akumulatorów do rynków średniej i wysokiej klasy, wybierając ogniwa litowe pierwszej klasy o wysokiej gęstości energii i składając ogniwa w paczki o różnych kształtach i rozmiarach.Wszystkie akumulatory są produkowane zgodnie z normami testów bezpieczeństwa.

Zawsze przestrzegaliśmy Ścisła kontrola jakości zapewnia wyższą jakość produktów.Zgodnie z koncepcją „klienci na pierwszym miejscu, jakość życia”, ściśle przestrzegamy systemu zarządzania ISO 9001 i TS16949 poprzez produkcję każdego szczegółu, każda bateria musi zostać dokładnie przetestowana przed dostawą.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące baterii zasilających, skontaktuj się z nami, dziękuję

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.