Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Zastosowanie systemu chłodzenia cieczą w systemie Power Battery
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Zastosowanie systemu chłodzenia cieczą w systemie Power Battery

2023-05-10

Najświeższe informacje o firmie Zastosowanie systemu chłodzenia cieczą w systemie Power Battery

 

 

Ponieważ wymóg IP67 dla samochodów osobowych stał się koniecznością, układy chłodzenia cieczą są szeroko stosowane w akumulatorach zasilających.

 

Definicja płyty chłodzonej cieczą: W systemie akumulatorowym nadmiar ciepła jest generowany przez działanie akumulatora.Ciepło jest przekazywane przez kontakt baterii lub modułu z powierzchnią aluminiowego urządzenia typu płytowego, a ostatecznie odprowadzane przez płyn chłodzący przepływający przez wewnętrzny kanał przepływowy urządzenia.

Ogólne wymagania dotyczące płyt chłodzących cieczą

 

Wysoka moc rozpraszania ciepła,zdolność do terminowego odprowadzania nadmiaru ciepła wytwarzanego podczas pracy akumulatora zasilającego, unikając nadmiernego wzrostu temperatury;

 

Wysoka niezawodność, praca w środowisku pojazdów drogowych, wibracje, uderzenia, naprzemienne środowiska o wysokiej i niskiej temperaturze, to stosunkowo trudne warunki pracy dla większości produktów.Jednak napięcie akumulatorów zasilających wynosi często kilkaset woltów, a wyciek płynu chłodzącego jest poważnym problemem.Nawet jeśli użyjesz chłodziwa o dobrych właściwościach izolacyjnych, wydajność izolacji natychmiast spadnie w przypadku napotkania zewnętrznych zanieczyszczeń.Dlatego niezawodność uszczelnienia płyty chłodzącej jest bardzo ważna;

 

Precyzyjny projekt rozpraszania ciepłapozwala uniknąć nadmiernej różnicy temperatur w systemie, co wynika z wymagań wydajnościowych samych baterii litowych.Wydajność i starzenie się akumulatorów są ściśle związane z temperaturą pracy;

 

Surowe wymagania dotyczące wagi płyty chłodzącej, co wynika z dążenia do gęstości energii w systemie akumulatorów zasilających.Systemy chłodzenia, które poważnie obniżają gęstość energetyczną systemu, są po prostu nie do przyjęcia zarówno dla klientów, jak i projektantów.

 

 

Jakiego rodzaju płyty chłodzącej cieczą używa CTS?proszę sprawdzić poniższe zdjęcia, zwykle umieszczamy płytkę chłodzącą na spodzie akumulatora, może ona regulować temperaturę akumulatora, aby utrzymać go w zakresie temperatur odpowiednim do pracy z akumulatorem;Zmniejsz różnicę między najwyższą i najniższą temperaturą wewnątrz akumulatora.oprócz układu chłodzenia możemy również Zintegrowany system ogrzewania baterii.jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie zarządzania temperaturą baterii, skontaktuj się z nami, dziękuję!

najnowsze wiadomości o firmie Zastosowanie systemu chłodzenia cieczą w systemie Power Battery  0

  najnowsze wiadomości o firmie Zastosowanie systemu chłodzenia cieczą w systemie Power Battery  1

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.