Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0731-84282664
Skontaktuj się teraz

Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych

2022-11-28

Najświeższe informacje o firmie Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych

Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych

Dowiedz się więcej o akumulatorach do samochodów elektrycznych, o tym, jak działają i jak są poddawane recyklingowi.

 

najnowsze wiadomości o firmie Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych  0

Jak działają akumulatory do samochodów elektrycznych?

 

Tam, gdzie samochody z silnikiem spalinowym czerpią energię ze spalania benzyny lub oleju napędowego, pojazd elektryczny czerpie energię bezpośrednio z dużego pakietu akumulatorów.

Są one bardzo podobne do powiększonej wersji baterii litowo-jonowej (Li-ion) w telefonie komórkowym – pojazdy elektryczne nie używają pojedynczej baterii jak telefon, zamiast tego używają pakietu składającego się z tysięcy pojedynczych akumulatorów litowo-jonowych współpracujące ze sobą komórki jonowe.Kiedy samochód się ładuje, energia elektryczna jest wykorzystywana do przemian chemicznych w akumulatorach.Kiedy jest w drodze, zmiany te są odwracane w celu wytworzenia energii elektrycznej.

najnowsze wiadomości o firmie Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych  1

Technologia akumulatorów samochodów elektrycznych

Akumulatory EV przechodzą cykle „rozładowania”, które występują podczas jazdy i „ładowania”, gdy samochód jest podłączony. Powtarzanie tego procesu w czasie wpływa na ilość ładunku, jaki może utrzymać akumulator.Zmniejsza to zasięg i czas potrzebny między każdą podróżą do naładowania.Większość producentów udziela na swoje akumulatory gwarancji od pięciu do ośmiu lat.Jednakże,obecne prognozy mówią, że bateria samochodu elektrycznego będzie działać od 10 do 20 latzanim będzie trzeba je wymienić.

Jak działa akumulator i silnik elektryczny samochodurazem jest zaskakująco proste – akumulator łączy się z jednym lub kilkoma silnikami elektrycznymi, które napędzają koła.Po naciśnięciu pedału przyspieszenia samochód natychmiast przekazuje moc do silnika, który stopniowo zużywa energię zgromadzoną w akumulatorach.

Silniki elektryczne działają również jako generatory, więc kiedy zdejmiesz nogę z gazu, samochód zaczyna zwalniać, przekształcając swój ruch do przodu z powrotem w energię elektryczną – dzieje się to silniej, jeśli naciśniesz hamulec.To hamowanie odzyskowe odzyskuje energię, która w przeciwnym razie zostałaby utracona, magazynując ją ponownie w akumulatorze, poprawiając w ten sposób zasięg samochodu.

 

Akumulator litowo-jonowy do samochodu elektrycznego

Akumulator litowo-jonowy (Li-ion) to rodzaj akumulatora stosowanego w pojazdach elektrycznych i wielu przenośnych urządzeniach elektronicznych.Mają wyższą gęstość energii niż typowe akumulatory kwasowo-ołowiowe lub niklowo-kadmowe.Oznacza to, że producenci akumulatorów mogą zaoszczędzić miejsce, zmniejszając całkowity rozmiar zestawu akumulatorów.

Lit jest również najlżejszym ze wszystkich metali.Jednak akumulatory litowo-jonowe (Li-ion) nie zawierają litu metalicznego, zawierają jony.Dla tych, którzy zastanawiają się, czym jest jon, jon jest atomem lub cząsteczką z ładunkiem elektrycznym spowodowanym utratą lub zyskaniem jednego lub więcej elektronów.

Baterie litowo-jonowe są również bezpieczniejsze niż wiele alternatywa producenci baterii muszą zapewnić środki bezpieczeństwa w celu ochrony konsumentów w mało prawdopodobnym przypadku awarii baterii.Na przykład producenci wyposażają pojazdy elektryczne w zabezpieczenia ładowania, aby chronić akumulatory podczas powtarzających się sesji szybkiego ładowania w krótkim czasie.

Wyjaśnienie pojemności baterii

najnowsze wiadomości o firmie Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych  2

Żywotność akumulatora samochodu elektrycznego

 

Gdy akumulator EV straci swoją zdolność do zasilania pojazdu, można go wykorzystać do zasilania domu lub budynku, przyczyniając się do systemu przechowywania akumulatorów.Akumulatorowy system magazynowania energii przechowuje energię z akumulatorów, którą można wykorzystać w późniejszym czasie.

Jeśli zasilasz swój dom energią odnawialną, taką jak wiatr lub słońce, możesz również sparować go z baterią EV.Możesz go przechowywać do użytku przez całą noc, gdy wiatr i światło słoneczne są ograniczone.Lub nawet w ciągu dnia obok energii słonecznej lub wiatrowej.Ta metoda wytwarzania energii może pomóc Ci zaoszczędzić na rachunkach i zmniejszyć ilość zużywanej energii z sieci.

Akumulator w samochodzie elektrycznym to sprawdzona technologia, która posłuży przez wiele lat.W rzeczywistości producenci pojazdów elektrycznych to gwarantują.Nissan gwarantuje, że akumulatory jego samochodów elektrycznych wytrzymają osiem lat lub 100 000 mil, na przykład iTesla oferuje podobną gwarancję.

 

najnowsze wiadomości o firmie Wszystko o akumulatorach do samochodów elektrycznych  3

 

 

Może się to wydawać niezwykłe, gdy bateria w telefonie komórkowym zaczyna się zużywać już po kilku latach, ale w tym czasie może być w pełni naładowana i rozładowana setki razy.Każdy z tych tak zwanych cykli ładowania wpływa na żywotność baterii: po około 500 pełnych cyklach bateria litowo-jonowa w telefonie zaczyna tracić znaczną część swojej pojemności, którą miała, gdy była nowa.

Chociaż może to być w porządku w telefonie, nie jest wystarczająco dobre dla samochodu zaprojektowanego na wiele tysięcy mil, więc producenci pojazdów elektrycznych dokładają wszelkich starań, aby akumulatory samochodów elektrycznych działały dłużej.W pojeździe elektrycznym akumulatory są „buforowane”, co oznacza, że ​​kierowcy nie mogą w pełni wykorzystać zmagazynowanej energii, co zmniejsza liczbę cykli, przez które przechodzi akumulator.Wraz z innymi technikami, takimi jak sprytne systemy chłodzenia, oznacza to, że akumulatory samochodów elektrycznych powinny zapewniać wiele lat bezawaryjnej pracy.

W rzeczywistości, aby wydłużyć żywotność akumulatora pojazdu elektrycznego, producenci zapewniają dodatkową wolną pojemność, aby zrekompensować degradację w czasie.Tak więc w miarę starzenia się pojazdu elektrycznego i cykli ładowania akumulatora dodatkowa wolna pojemność jest zużywana.Dzięki temu zasięg pojazdu pozostaje taki sam przez cały okres eksploatacji akumulatora.Gdy pojemność akumulatora spadnie poniżej 80%, kierowcy mogą zacząć zauważać spadek zasięgu i wydajności akumulatora.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Akumulator EV Dostawca. Prawa autorskie © 2021-2024 ctsbattery.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.